Kombi Montajı, kombinin kalorifer tesisatına, sıcak su tesisatına ve doğalgaz tesisatına bağlanması işlemidir. Kombiler doğalgaz ile çalışan cihazlar olduğu için Kombi montajının düzgün yapılması önemlidir. Enerji piyasası konunu ile enerjini korunmasına dayalı olarak 2018 yılı nisan ayı itibarı ile doğalgaz verimi düşük Hermetik Kombi üretimi durdurulmuştur. Bu tarihten itibaren sadece Yoğuşmalı Kombi üretilmektedir. Günümüzde sadece yoğuşmalı kombiler satılmakta ve yoğuşmalı kombilerin montajları yapılabilmektedir

Yoğuşmalı Kombi Montajı işlemlerinde hermetik kombi montaj işlemine göre iki önemli fark vardır Bu farklar kombi montajı yapılabilmesini önemli ölçüde etkileyebilir.

  • Birinci fark Yoğuşmalı Kombilerde gider hattı yapılması işlemi ; Kombi altından klima suyu gibi su akar bu su asitik bir sudur (gazı yoğuşan suyudur) Bunun kapalı bir gidere bağlanmasıdır. Kombi altından 1/2 kalınlıkta plastik boru ile tesisat yapılarak bu işlem kolaylıkla yapılabilir.
  • İkinci fark Yoğuşmalı kombilerin baca eğimi %3 yukarı meyilli olması gerekir; hermetik kombilerde bu meyil tam ters tarafa idi. yani hermetik kombilerde baca meyili aşağıya doğrudur.